< WRÓĆ DO Niebawem

Barmański mundial czas start!

Niebawem2018-05-11
 
Polscy piłkarze zwierają szyki na mundial w Rosji, a browary zacierają ręce, by ukoić emocje kibiców. W tym samym czasie do awansu do światowej ligi szykują się także zawodnicy z barmańskiej areny. Organizator World Class Poland ogłosił listę 30 półfinalistów. Zwycięzca konkursu wyjedzie na światowe zawody – tym razem do Berlina.
 
Tegoroczne, krajowe eliminacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie, World Class, wkraczają w decydującą fazę. Wśród kandydatów z całej Polski organizator wyłonił najlepszą trzydziestkę. Wybrańcy zmierzą się o tytuł Barmana Roku 2018 i przepustkę na jubileuszowe, 10. globalne zawody World Class w Berlinie.
 
Trzydzieści barmańskich talentów tym razem odnaleziono aż w 13 miastach. Ci, którzy śledzą konkurs, niektóre z nazwisk dobrze znają, ale pojawili się też nowi śmiałkowie. Swoich reprezentantów w półfinale World Class Poland wystawią: Warszawa, Toruń, Łódź, Kraków, Osiek, Krosno, Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg, Szczecin, Bielsko-Biała, Wrocław oraz Poznań.
 
Serwują pyszne i kreatywne koktajle w 29 lokalach. Swoimi umiejętnościami i postawą potwierdzają, że barman to nie tylko zawód, ale profesja. Przed nimi emocjonująca rywalizacja, a także szansa na niesamowitą przygodę i karierę na międzynarodowej scenie barmańskiej. Przed trzydziestką barmanów jednak jeszcze sito krajowych eliminacji.
 
Już w połowie maja zmierzą się w półfinałowej rozgrywce, a w połowie czerwca „Top 12” czeka krajowy finał w Warszawie. Tym razem zwycięstwo w krajowych eliminacjach oznacza bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw.
 
World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty. Dotychczas o statuetkę World Class ubiegali się warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015). 
 
Krajowy finał World Class zbiegnie się nie tylko ze startem grupowych eliminacji FIFA w Rosji. Już 6 czerwca rusza pierwsze w Polsce święto kultury koktajlowej, World Class Cocktail Festival. To 12 dni, ponad 200 najlepszych barów, co najmniej 11 miast i po 2 koktajle w festiwalowej cenie 29 zł. Finał festiwalu odbędzie się 17 czerwca w Warszawie, kiedy to miłośnicy sztuki koktajlowej będą mogli na żywo obejrzeć zmagania o tytuł polskiego Barmana Roku World Class.
 
 
Kto w Top 30 World Class Poland 2018?
 
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
Daniel Kędzior, Kawiarnia Literatka, Wrocław
Michał Marciszewski, Małpie Sztuczki, Wrocław
Michał Przywara, Rumbar, Wrocław
Izabela Olbracht, Speakeasy, Wrocław
 
WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Damian Kozyra, Lobby Bar Eclipse, Copernicus Toruń Hotel, Toruń
 
WOJ. ŁÓDZKIE
Piotr Dębowski, Bawełna, Łódź
Bartłomiej Wójcik, Browar Księży Młyn, Łódź
 
WOJ. MAŁOPOLSKIE
Alexander Wolańczyk, Boccanera, Kraków
Krzysztof Kalita, Kraina Szeptów, Kraków
Marcin Pieniążek, Le Scandale, Kraków
Dominik Ubysz, Le Scandale, Kraków
Aleksander Szota, Mercy Brown, Kraków
Grzegorz Pikulski, Pozytywka, Kraków
Paweł Michalik, TramBar, Kraków
Maciej, Mazur, Z ust do ust, Kraków
Krzysztof Ciemiera, alter MOLO, Osiek
 
WOJ. MAZOWIECKIE
Jakub Magnuszewski, 6 cocktails, Warszawa
Szymon Posturzyński, Bar Koszyki, Warszawa
Dawid Pytkowski, El Koktel, Warszawa
Arkadiusz Białkowski, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Warszawa
Marcin Kruk, Kita Koguta, Warszawa
Jakub Sienkiewicz, KiTi bar, Warszawa
Marek Wojciech Bilski, Long Bar Raffles Europejski Warsaw, Warszawa
 
WOJ. PODKARPACKIE
Karol Jarosz, Restauracya Pijalnia Stare Krosno, Krosno 
 
WOJ. POMORSKIE
Oskar Weręża, Eliksir, Gdańsk
Marek Pobłocki, Nowy Świat Restaurant&Cocktailbar, Sopot
 
WOJ. ŚLĄSKIE
Alan Banaś, Dog's Bollocks Pub, Bielsko-Biała
 
WOJ. WIELKOPOLSKIE
Arkadiusz Prunesti, MUS bar&view, Poznań
 
WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
Jarosław Wieczorek, Hotel Wellness ProVita, Kołobrzeg
Bart Miedeksza, 17 Schodów, Szczecin
 
DODATKOWE INFORMACJE NA TEMAT WORLD CLASS
World Class Poland – Facebook Fan Page: www.facebook.com/worldclasspoland 
Strona World Class Competition: www.definitivedrinkingguide.com
Światowy klub World Class www.theworldclassclub.com
KONTAKT DLA MEDIÓW: 
HELLO PR: Katarzyna Kielar, tel.: +48 608 616 990, e-mail: Katarzyna.Kielar@hellopr.pl
 
DIAGEO
Producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, z kategorii alkoholi mocnych, win i piw. Firma posiada m.in. takie marki jak: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan's, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Diageo to międzynarodowa firma, prowadząca sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie.
Firma jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com 
 
DIAGEO RESERVE
Diageo Reserve to dział Diageo, skupiający wielokrotnie nagradzane, luksusowe portfolio wyśmienitych alkoholi, wyróżniających się wyjątkową tradycją, kunsztem i innowacjami. Kolekcja Diageo Reserve obejmuje takie marki, jak: wódki Cîroc i Ketel One, gin Tanqueray No. TEN i Tanqueray London Dry, whisky Johnnie Walker Blue Label, Scotch Whisky Platinum Label i Gold Label, Haig Club, a także Tequila Don Julio, rum Zacapa, Bulleit Bourbon, Talisker, single malt Mortlach i Singleton. Diageo Reserve promuje odpowiedzialne spożywanie alkoholu, a motto firmy brzmi: „Ciesz się życiem, każdego dnia, w każdym miejscu”.
 
DIAGEO RESERVE WORLD CLASS
Program Diageo Reserve WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, które ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzuje je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”. Od pierwszej edycji zawodów World Class w 2009 roku już ponad 250 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka DIAGEO RESERVE WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów jako znak wyrafinowania i wyróżnienia międzynarodowej kultury spożywania najlepszych alkoholi.
 
 
Confidential
 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Niebawem
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.